Yangın Kapısı Ostim

Yangın kapısı hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Günümüzde gelişen teknoloji ile her işimizi görebilecek aletler ile 7/24 temas halindeyiz. Çevremizde bu kadar elektronik cihaz varken ufak hatalar haliyle hayati riskler yaşamamıza neden olmaktadır.

Yangın çıkması anlık bir olaydır. O anlık bir şey büyür ve yayılır. O zaman da istemediğiniz olaylara tanıklık edersiniz. Belki siz sevdiklerinizden ayrılırsınız ya da sevdiğiniz kişiler sizden ayrılır. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak adına evimizde, okulumuzda, iş yerimizde, hastanede ve daha nice toplu olduğumuz yerlerde yangın kapısı her zaman olmalıdır.

Yangın her şekilde oluşabilecek bir kazadır. Bu ne kadar önlem alsanız dahi karşınıza çıkabilecek bir durumdur. Yangın çıkmasının nedenleri nedir?

Çocukların yangın çıkartacak kibrit, mum, çakmak vs gibi şeylerle oynaması,
Yanan sigaraların doğaya atılması,
Gaz lambası veya mumun söndürülmemesi,
Sürekli prizlerde kalan fişler,
Piknik alanlarında yakılan ateşler,
Yanıcı maddelerin olduğu yerlerde ateş yakılması,
Ocakların gazının kapatılmaması,
Dikkatsizlik
Yukarda sayılan ve daha sayılamayan birçok sebebi vardır yangın kazalarının. Fakat yangın riskini azaltmak için gerekli eğitimler alınmalıdır.

Yangın kapısı

Yangın anında ne yapacağınızı bilmelisiniz. Muhakkak yangın kapısı bulundurmalısınız. Dumanı algılayan alarmlar olmalı. Uyumadan önce ve dışarı çıkarken elektronik cihazlar kontrol edilmelidir. Birçok önlem alabilirsiniz.

Bu önlemler içinde en önemlisi yangın kapısı ve yangın merdivenidir. Çünkü yangı kapısı ısıya dayanıklı olması ve başka bir yere gaz, duman, ateş geçişini engellediğinden bulunduğunuz yeri rahat bir şekilde terk edersiniz.

Yangın Kapısı Özellikleri
Yangın kapısı özellikleri ile hayatınızı kurtaracak yeterliliğe sahip olmalıdır. Piyasada sadece ismi yangın kapısı olan bir sürü yangın kapısı üreten firma bulunmaktadır. Burada hayatınız söz konusu ise her şeyi araştırmalı gerekli önlemleri almalısınız.

Yangın kapısı özellikleri nasıl olmalıdır? İyi bir yangın kapısı;

Isıya ve dumana karşı dayanıklı,
Dışarıdan kilitlenebilir,
İçeriden kolayca açılabilir kolu olan,
Kendi kendine kapanabilen,
Gaz, ateş, duman sızıntısı yapmayan,
Duvara doğru yerleştirilmiş,
Avrupa standartlarında olmalıdır.
İyi bir yangın kapısı özellikleri yukarıdaki gibi olmalıdır.

Yangın Kapısı Montajı
Yangın kapısı montajı yapılırken binaların dayanım sınıfı baz alınmaktadır. Bir duvarda kullanılan malzemelerin yangına dayanması doğrudan yangın kapısını da ilgilendirmektedir. Yangın kapısı montajı yapılırken kapılar kasalara çelik dübeller ile yerleştirilmelidir. Çünkü dübellerin elastikiyet özellikleri onların geçirgenliğini azaltıyor.

Yangın kapısı montajı için önemli bir nokta da sızdırma testlerinden geçmiş olmalı kapılar. Ayrıca kasalar kapılarına menteşeler ile sabitlendirilmelidir. Kapıların her türlü aparata ve özelliklere ( panik bar, kendi kendine kapanması, kolay açılmasını sağlayan kol) sahip olması lazım.

Yangın kapısı Fiyatı
Firmamız yangın kapısı üretimi için cam, demir, kereste, alçıtaşı ve alüminyum gibi malzemelerden yararlanmaktadır. Farklı boyutlarda ve stillerde yangı kapısı üretimi de mevcuttur. Bu tür özellikler yangın kapısı fiyatı için değişiklik göstermektedir.

Yangın kapısı fiyatı farklı tasarım renk ve özelliğe göre de değişmektedir