Rampa ve Körük Sistemleri Ankara

Fabrika, depo, ambar ve benzeri tesislerinizde yükleme ve boşaltma işlemini kolay, ergonomik ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan sistemler, Rampa Sistemleridir. Yükleme rampaları araç ve depo içinde kalan boşluğu kapatarak güvenlik ve zaman tasarrufu adına işinizi kolaylaştırır. Yükleme rampası, düzey ayarlama özellikleri ile sirkülasyonun yüksek olduğu tesislerin yükleme-boşaltma alanlarında, farklı yükseklikteki enstrumanlar ile zemin içinde oluşabilecek yükseklik farklarını ortadan kaldırır. Yükleme için kullandığınız aracın yükleme yapılacak bölgeye rahat girmesini sağlayarak güvenli bir çalışma yapmanıza niçin olur. Yükleme rampalarında, denetim üniteleri yardımıyla rampa yüzeyinin, indirme yada kaldırma hareketi, dudakların uzanma-kısalma yada salınım hareketi istenen şekilde yönetilir. Depolarda araç rampasının amaca uygun tasarımı operasyon sürecini hızlandırmakta, maliyetleri azaltmakta, güvenlik ve güvenliği artırmaktadır. Çeşitli model ve ebatlarda üretilen Rampa Sistemleri arzu ve ihtiyaca uygun yapıda 4 farklı çeşitte üretilir.

Manuel Rampalar, Makaslı Rampalar, Menteşe Dilli Rampalar, Teleskobik Dilli Rampalar

MANUEL RAMPALAR

averaj taşıma kapasitesi 6000 kg olan, kayma önleyici yüzeye haiz, alüminyum yada çelik yüzeyden yapım edilmiş, el ile denetim edilerek istenilen yere götürülebilen Rampa sistemleridir. Manuel Rampaların dil kısmı çelikten yapılmıştır. Dilin şekli son aşama düzdür ve yükleme kenarına arkadan bağlantı tasarımında herhangi bir çıkıntı bulunmaz bu da yapı ve kamyon yatağı arasında sorunsuz geçiş sağlar. Manuel rampalarda ray üzerinde hareketli veya hidrolikli çalışma istenildiği zamanlar farklı ürünler sunulmaktadır. Endüstriyel tesislerin yükleme meydana getirilen alanlarında, elastiki ve pratik bir çözüm gerektiren kullanım için tasarlanmış bir üründür. Basit kullanımı, durağan yapı ve düşük ağırlığı, Hızlı montaj, basit ayarlama ve bakım kolaylığı ile Emniyetli kullanım sağlamaktadır. . Tesisiniz ile kamyon yatağı içinde bir köprü vazifesi gören manuel yükleme rampaları, kullanım kolaylığı ve sıfır enerji maliyeti sunar. Araç operatörleri için özel olarak geliştirilmiş, manuel yükleme rampaları bir gaz yayı ile donatılmıştır ve tek bir kişi tarafınca rahatlıkla idare edilebilir. Ürün ek olarak en ağır yükleme işlemlerinin taleplerini ve tüm ergonomik gereklilikleri karşılar.

MAKASLI RAMPALAR

Çelik yüzeyden imal edilen makaslı rampalar kayma önleyici özelliğe sahiptir. Çelik imal olan dili yardımıyla yükleme ve boşaltma yaparken pratik kullanım yapar. Rampa hareketlerini sağlayan silindir, destekleyici profil ayakları ergonomik kullanıma açık şekilde tasarlanmıştır. Makaslı rampalar, açık alanlarda yükleme yapılan, elastiki ve pratik bir çözüm gerektiren endüstriyel tesisler için tasarlanmıştır. Yol ve araç arasındaki seviye değişiklıklarını ortadan kaldırır. Makaslı platform rampalar makaslı yapısı sayesinde manuel olarak( kriko sistemi sayesinde) istenilen yüksekliğe ayarlanarak yükleme-boşaltma işlemini yapmanızı sağlamaktadır. Makaslı platform rampalar istenilen ölçüye ve detaya gore en uygun şekilde imal edilebilmektedir.

Aşırı yüklere karşı güvenlik valfi ve İniş hızını ayarlamak için hız ayar valfi bulunan makaslı rampalar 24 V kumanda sistemi ile butonlu kumandaya uygun çalışacak halde tasarlanmıştır. Her türlü zemin veya çukura montaj edilebilecek uygun bir yapıya haiz olması ve güçlü çelik konstrüksiyonu yardımıyla kurulumu pratiktir. Kaliteli hidrolik silindirler ve Hortum patlamasında özgür düşmeye karşı hortum patlama valfi vardır. Makaslar içinde güvenlik mesafesi bulunurken, Hareketli noktarlarda yağlamasız burçları ve Yağlama gerektirmeyen rulmanlı makaraları ile uzun yıllar güvenle kullanmanızı sağlar.

MENTEŞE DİLLİ RAMPALAR

Kullanımı çok ergonomik olan menteşe dilli rampalar tır, kamyon kasası ile yükleme alanı arasındaki seviye farkını ayarlayarak, forklift, transpalet şeklinde yükleme enstrumanlarının tır ve kamyon kasasına rahat girmesini sağlar. Genel yükleme ve boşaltma alanları için pratik çözümler sunduğu için standart yükleme durumları için geliştirilmiştir. Yükleme zamanını önemli ölçüde kısaltarak, iş gücü kaybını azaltır. Menteşe dilli rampalarda hareketli dil yardımıyla yükleme esnasında dil üzerindeki döküntüler, civatalar, vidalar vb. Temizlenebilmektedir. Motorlu, hidrolik çalışma mekanizmasına sahip olan rampalar, Kamyon yatağı ve rampayı birleştirerek forkliftin direkt içine girip kolayca yükleme ve boşaltma yapmasını elde eden dile haizdir. Menteşe dilli rampalarda standart olarak dil uzunluğu 360mm-400 mm ve opsiyonel olarak da 500mm uzunluğunda olabilmektedir. Rampanın hareketini sağlayan silindir destekleyici profil ayakları ve kayma önleyici çelikten yapım profili ile ergonomik ve kullanışlıdır.

Menteşe dilli rampalar kullanıldıkları alan içerisinde beton içine gömülerek montaj edildiği için asla yer kaplamazlar. Her model araca uygun şekilde tasarlanmış yüksek hareket aralığına haizdir. Menteşeli Dilli Rampalar, elektro hidrolik açılma mekanizmasına ek olarak, mekanizmanın ucunda bulunan çelikten yapım edilmiş bağlantı dili yardımıyla araçla bina arasında kalan son bir kaç santimetre arasında köprü oluşturur. Rampa yükseltildiğinde ucunda bulunan birleşme dili önce dışarı sonra yavaşça aşağı doğru hareket eder ve tır kasası üzerine yavaşça oturur. Yükleme yahut boşaltma sonrasında, rampa bir buton vesilesiyle önce yine yükseltilir sonrasında da park pozisyonuna getirilir.

TELESKOPİK DİLLİ RAMPALAR

karmaşa yükleme durumları için tasarlanmış olan Teleskopik dilli rampalar, yüklenen aracın tüm hacmini kullanmasına neden olacak şekilde, istenildiği pozisyonda durdurulabilen teleskopik dili sayesinde çok avantajlıdır. Teleskopik dilli rampalar yükleme makinelerinin tonaj kapasitesi kullanılacağı eğime göre değişim göstermektedir. Bu neden ile Teleskopik rampalar bu tür gereksinimlara yanıt verebilen doğru çözümlerdir. Ne kadar zor ve karışık olursa olsun tüm yükleme işlemlerine uygun olan Teleskopik Dilli Rampalar, teleskopik birleşme dili sayesinde maksimum kullanılan ve en esnek yükleme sistemlerinden biridir. Standart olarak rampanın altında bulunan hidrolik kaldırma motoru, duvara monte edilen denetim panosu, motorlu, hidrolik çalışma sistemi, rampanın hareketini sağlayan silindir ve destekleyici profil ayaklara haizdir.

öteki rampalarla karşılaştırıldığında en büyük avantajı teleskopik bağlantı dilinin varlığıdır. Bu birleşme dili sayesinde yük, kamyon kasasında muntazam bir biçimde dağılmış olur. Güçlü ve çelik profilden imal edilen Teleskopik Dilli Rampalar; İstenilen pozisyonda durarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Hidrolik olarak araç yüksekliğine bağlı irtifa ayarlama ve kayma önleyici çelikten yapım platform ve dil’e sahiptir. Teleskopik dilli rampalar 5 buton vasıtasıyla kumanda sistemi çalışmakta ve hidrolik üniteye komut vermektedir. Yüksek strok aralığı ile her yükseklikteki araç için yükleme ve boşaltma yapılabilmektedir. Kompleks yükleme durumlarının en sık tercih edilen sistemi uygun ve pratik kullanımı ile kolaylık elde eden Teleskopik dilli rampalardır. Karmaşık yükleme durumlarında en sık tercih edilen rampa sistemi teleskobik rampalardır. En büyük avantajı, yüklenen aracın tüm hacminin kullanılmasına yardımcı olacak şekilde istenildiği pozisyonda durabilen teleskobik dilidir. Standart olarak dil uzunluğu 500 mm’ dir opsiyonel olarak 1000 mm uzunlukta olabilmektedir. Yükleme vakitını dramatik biçimde kısaltarak iş gücü kaybını azaltıp, emniyeti arttırdığı için maksimum tercih edilen rampa sistemlerinin başlangıcında gelmektedir.