Çelik Kepenk Sistemleri Ostim

Çağ değişen teknolojinin son olarak örneği olan çelik kepenk sistemleri çağdaş tasarımı ile beklentinin üzerinde talep karşılamakta birinci sıradaki yerini koruyor. Güvenlik ihtiyacını karşılamasının yanı sıra, estetik dizaynı ile de önerilen ve çoğunlukla tercih edilen sistemlerin en başındadır. Çelik kepenk sistemleri iş merkezlerinde, mağaza girişlerinde, fabrikalarda, bina girişlerinde kullanılan sarmal sistemdir. Kuyumcu, elektronik eşya, eczane, banka vb. Iş yerlerinde kötü zihniyetli kişileri caydırmak ve güvenliği üst düzeyde tutmak için tercih edilen ve önerilen sistemlerdir. Çelik Kepenk Sistemlerinin binaların dış cephesine kattığı estetik çekicilik her dönemde olmazsa olmaz olmasına neden olmuştur. Hem görsel açıdan aynı zamanda işlevsel olması nedeniyle Otomatik Kepenk Sistemleri günümüz yaşantısında tüketicilere lüksü ve konforu bir arada sunmaktadır. Alüminyum konut tipi kepenk sistemleri binaların bir yada birden fazla kanatlı pencerelerine ve kapılarına rahatça uygulanmaktadır.

Yıllardan beri iş yerlerinin ve konutların olmazsa olmaz ihtiyaçlarının başında gelen Otomatik Kepenk Sistemi, yangına dayanıklı dış yapısı ve özellikle hırsızlara karşı caydırıcı bir özellik taşıyor olması ve işlevselliği ile gmeşhurk yaşamınızı kolaylaştırmak adına tasarlanmıştır. Alüminyum Konut tipi otomatik kepenklerin plastik lamel adaptörleri sürtünmesiz özellikte ve her türlü diş etkene dayanıklı imal edilmiştir. Ekstrude çekme profillerden çift cidarlı olarak yapım edilmektedir. Konut tipi kepengi oluşturan profillerin her biri damla şeklindedir ve saç vidasıyla sabitlenen özel plastik lamel adaptörlerinin içinde çalışır. Kepenk lamelleri özel adaptör aksesuarı ile her iki yönde toplam 180° lik açıyla hareket edebilme özelliğine haizdir. Her iki yönde birbirine plastik contalarla bağlandığı için sızdırma yapmaz ve tam karanlık sağlar. Kepenklerin tam dönüş yapabilmesi temizliğinin yapılmasını kolaylaştırırken mahremiyeti de koruyarak evinizi güvene alır.

İş yerlerinde de öncelikli tercihlerin başında gelen otomatik kepenk sistemi Çağdaş tasarımı yardımıyla güvenliğin yanı sıra estetiği de ön planda tutmaktadır. Biroldukça renk seçeneği yardımıyla uygulanacağı mekanlara kolayca uyumluluk sağlayacaktır. Modern görüntüsü, üstün güvenliği ve güzel duyu duruşuyla mağazanızın kıymetini artırır, işyerinizin prestij ve saygınlığına katma değer sağlayabilir. Ayrıca mikro delikli (transparan) modeli sayesinde istenilirse içerisinin tamamı yada yalnız bir kısmının görünmesini sağlayacaktır. Darbe ve patlayıcı maddelere karşı dayanıklıdır. Mikro delikleri yardımıyla vitrin görüntüsünün ön planda olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Sarmal kepenk sistemleri uzaktan kumandalı ve butonlu olarak isteğe duyarlı olarak kontrol edilebilir. Motor ve kumandalar geliştirmeden üretime kadar bileşenleri tek tek elden geçirilerek birbiriyle tam uyum sağlamaktadır. Rahat montajı ve kullanım rahatlığı ile tüketicilerimizin itimat ve konforu hedeflenmektedir. Kullanıcının isteğine nazaran Opsiyonel olarak sarmal kepenk sistemlerine fotosel bağlantısı da yapılabilmektedir. Sızdırmazlık contası, fitiller ve lamel içindeki poliüretan dolgu sayesinde ısı ve ses yalıtımını en yüksek seviyede sağlayarak bütçenizde tutum etmenize de neden olur.

Ölçü ve ağırlığa gore Motor Otomasyon sistemleri ile desteklenebilen Otomatik Kepenk Sistemleri isteğe bağlı olarak Uzaktan Kumanda – Anahtarlı Şalterli Ve Buton Kontrollü Sistemle Çalışır. Otomatik Kepenk sistemlerinde tüp motor, zincir aktarmalı endüstriyel motor ve merkezi motor sistemleri kullanılır. Motor türleri sarmal kepenk sistemlerinin toplam lamel ağırlığına bakılırsa belirlenir. Kullanılan özel malzeme yardımıyla Rüzgar emniyeti sağlanarak çsafha faktörlerinden maksimum koruma hedeflenir. Motor otomasyon sistemi ile desteklenmiş kepenk sistemleri bununla birlikte manuel olarak çalışma imkânı da sağlar. İş yerinizde ya da konutunuzda yaşanılabilecek her türlü enerji sıkıntısı, elektrik kesintisinde motorlu sistemi el ile çalıştırmanız mümkündür. Bu özelliği yardımıyla ürünü kullananlara sağladığı kolaylık, Otomatik Kepenk Sistemlerini tercih etmek için geçerli nedenlerden biridir.